Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 11. 2007.   #50
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao MrSteel Pogledajte poruku
bluesman odakle potice tvoj "strah" od vere i religije ?
Aaaaa, ne, ne, ne, ne... nećeš to da mi inputiraš Prvo, kao što rekoh, vera nije religija, da nemam vere ne bih sada sedeo ovde i pisao ovo što pišem. Potpuno si pogrešno shvatio. Hajde obuci beli mantil, da ja legnem na kauč pa da pokušam da ti objasnim:

Ok je da kažeš "film je bez veze"
Ok je da kažeš "ovaj auto je krš"
Ok je da kažeš "nikada ne bih živeo u tom smrdljivom gradu"
Ok je da kažeš "Ma pusti je ona je ******"
Ok je da kažeš "Prokleti ateisti, oni ni u šta ne veruju, plaše se vere i religije"
...
Nije ok da kažeš "Vi verujete u nešto što je totalno besmisleno"

Onda vređaš nečija osećanja? To je anti-hrišćanski, anti-srpski, anti-štatijaznam...?

A kako sam shvatio šta je religija? Pa što kaže Bill Maher: "završio sam 6. razred osnovne škole" (nemojte samo da me prozivate za to, to sam citirao )

Religiozni ljudi misle da je smrtni greh to što ne verujem u Boga i a ću zbog toga goreti u paklu... ja sam spreman na taj "rizik" jer se sve to kosi sa mojim zdravim razumom. Ja kažem da je besmisleno u 21. veku verovati u Boga. Da li je ok da to kažem? Pre samo par vekova zbog toga su goreli na lomači. Pre samo par decenija zbog toga su linčovani ljudi. I dan danas se zbog religije ratuje. I ko je posle zadrt? Ko tu pokazuje strah? Čega se plaše ti ljudi koji ti naređuju da moraš da veruješ u ono što oni veruju?

Ljudi su kivni na muslimanske fundamentaliste i njihov ekstremizam pa i terorizam. Ne umeju to da shvate. A šta je sa hrišćanskim fundamentalistima? Isti su, ako ne i gori... osim toga, hrišćani sada žanju ono što su sejali vekovima. Jel' ima neko ko može da kaže da to nije istina?

Kako je moguće da pretposlednji papa poživi samo par dana? Umro od uzbuđenja možda? I nisu ga ubili ljudi druge vere, nego iste vere, jer šta je religija? Moć. Da ne bude da su samo katolici takvi, kako je moguće da pravoslavni sveštenici osvećuju ljude koji idu da ubijaju druge ljude? Nisu znali gde idu sa oružjem u rukama? Mac malo. Ima toga još, ali nemam vremena sada da pišem, i ovo je previše.

Nije kod mene u pitanju strah nego revolt.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku: