Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 02. 2008.   #112
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
Dragi Mišo, ako nisi Administrator na računaru, zli virusi ti ne mogu ništa Vrati se na tekst gore - ako si User ili Power User, nema instaliranja, podmetanja u IE, pisanja po registriju i sličnih zlonamernih peripetija.
Pa znadem da bi tako trebalo da bude breeeeee ... al ne znam sta da ti kazem stvarno .... to sto kazes je neka vera da sve to konacno radi onako kako MS kaze da treba da radi. E pa ko sad ima long term memory overflow ovde?

Slazes se da je Vista sa UAC-om, randomizacijom memorije i svim tim novim mehanizmima najbezbedniji windows, to zasigurno ... Samo ... cim instaliras Vistu prvo upozorenje koje dobijes je da nemas instaliran antivirusni software zar ne!?!?! Plus i sam MS je krenuo u antivirusni business (OneCare) ...

Sto to sve ako ti slobodno mozes da koristis windows bez antimalware-a? samo se proglasis obicnim korisnikom ili poazljivo gledas sta klikces ... Stvarno mislim da je to reci zestok spin zone ... Sa tvojim znanjem windowsa verujem da se ti konkretno neces zaraziti malware-om tako lako ... al jedna lasta ne cini prolece valjda ... isto tako ako uzmes pa lockujes uz pomoc privilegija korisnika na jedan folder gde sme samo da pise, to ne cini valjda windows bezbednim!?!? Ne znam sta da kazem na to ...

Da li je Mac trenutno bezbedan samo zato sto imaju 6% trzista ne znam i ne zanima me ... da li je savrsen ... pa mislim stvarno ...

Nijesam mislia na BITS mislia sam na ovo: http://www.schneier.com/blog/archive...nt_worm_1.html ... pazi to jos nije zazivelo a verovatno i nece ... worm is a feature? Ako je ovo MS-ova security strategija za buducnost onda moram da priznam da mi nije jasna!
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat