Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 05. 2010.   #51
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
...ali tamo gde je prijavljeno sediste mora da pise ime firme na interfonu i/ili sanducetu
Firmarinu placas ako imas istaknutu firmu na poslovnom prostoru, ulaznim vratima, stepenistu, postanskom sanducetu. Ako nemas, ne placas firmarinu. A isticanje firme je obavezno na prostoru u kome se obavlja delatnost, ne na prostoru koji je sediste firme, ogranka, predstavnistva, itd. Ako se u sedistu, ogranku, predstavnistvu firme ne obavlja delatnost, onda nema povrede zakona. Moj kontakt sa Pravnim fakultetom je preko 5 odlazaka u Bonafides i jednom u toalet, ali ovo sve govorim na licnom primeru. Opet, moj slucaj je specifican, naveo sam u prvom svom postu sifru delatnosti, imajte na umu da sam i jedini zaposleni koji je ujedno i imenovan na javnu funkciju. U sedistu firme se ne obavlja nikakav posao, cak i covek koji ce preuzeti direktorsko mesto od mene, u skladu sa zakonom o sprecavanju sukoba interesa pri vrsenju javnih fukncija, ce imati menadzerski ugovor van radnog odnosa. Kakva se onda delatnost u sedistu firme obavlja i gde se krsi zakon?
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat