Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 07. 2006.   #3
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Hm.

Nažalost nisam video aplikaciju koja ide uz 2005, ne znam koliko su doradili postojeće alate EM i QA, čuo sam samo da su ih integrisali.

Što se tvog pitanja tiče: kao prvo, nisam siguran da je jedna od primarnih namena EM editovanje podataka, EM uglavnom služi za operacije tipa kreiranja tabela, indeksa, referenci, backup/restore, grupe i korisnici itd. Kao drugo, nisam siguran koliko ljudi uopšte ručno edituje podatke u bazi. Ja gotovo nikad.

Ono što mogu zasigurno da kažem je da je Query Analyzer crappy aplikacija i da tu ima jako puno mesta za doradu - počev od banalnog Ctrl+Strelica ponašanja, preko intellisense-a, code foldinga, pa do fleksibilnijeg prikazivanja rezultata upita (xml parser itd).

U svakom slučaju, mislim da pravljenje bilo kakve aplikacije koja pomaže DB adminstratorima i programerima nije bačeno vreme.
jablan je offline   Odgovorite uz citat