Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 11. 2008.   #18
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pre nego što napišem šta sam hteo, moram da dam jedan mali uvod, pošto znam u kakvu se potencijalno opasnu situaciju uvlačim. Zašto potencijalno opasnu? Pa zato što znam da će ekipa da skoči da "brani" Iliju, i to je sasvim normalno i očekivano. Znam takođe da mnogi koji su u Iliji prepoznali genuine proizvod sa ovih prostora, neće razumeti zašto se ovo dešava i mogo pogrešno da protumače moje motive.

A koji je moj motiv? Zašto imam potrebu da kažem ono što planiram da kažem? Stvar je vrlo jednostavna, čovek je napravio nešto, nas nekoliko znamo čitav background, ali svi ćutimo već više od godinu dana. Nismo želeli da pričamo o nekim stvarim javno da ne bude da ne podnosimo njegov uspeh ili da smo zavidni jer to je i sada opasnost koje sam svestan.

Međutim Ilija, kako prolazi vreme, sve više priča neke stvari koje jednostavno nisu istina, ili najblaže rečeno - to je njegova interpretacija istine, a najveća neistina je kako je finansiran njegov projekat i kako je isti nastao. Povod za ovo je priča sa nedavno završene konferencije u Nišu gde je on ponovo izrekao neke stvari koje nisu istina, pa povrh toga i deli lekcije okolo. I to je ono što mene iritira.

Mi možemo da pričamo o Iliji na 2 načina. O Iliji kao programeru, i o Iliji kao biznismenu. Želim prvo da kažem da o Iliji kao biznismenu mislim sve najbolje, jednostavno čovek ima sve ono što je potrebno za to, beskrupulozan, ne bira sredstva da dođe do cilja i to je ono što poštujem. Ja to ne umem, ali to je moj problem a ne njegov. Možemo da pričamo i o Iliji kao programeru, a moje mišljenje je totalno drugačije nego kao biznismenu, ali ne bih o tome ako baš nema potrebe.

Takođe, za zapisnik, da se zna da nemam ništa protiv bilo koga drugog ko je učestvovao u tom projektu, pa ni protiv samog projekta. Ja bih napisao nešto o njemu lično kao čoveku koji se na putu do onoga šta ima danas nije puno obazirao na ljude oko sebe, pa na kraju deli lekcije o tome kako treba imati muda ... i to će biti ono o čemu više ne želim da ćutim. Žao mi je, trenutno sam jako zauzet pa ne mogu dalje da pišem, ali napisaću kasnije šta sam hteo, pa da rešimo već jednom taj mit.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 04. 11. 2008. u 15:13.
bluesman je offline