Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 05. 2009.   #13
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

ma jasna stvar, nisu ljudi krivi sto koriste google, vec je sustina u tome sto ne postoji kvalitetna konkurencija.

kada sam prvi put dobio pristup netu - prvi sajt koji sam ukucao u IE je bio yahoo.com.
zasto?
zato sto je te 1997 yahoo bio opste popularan, svi su ga pominjali.

gde je taj yahoo uspeo toliko da pogresi, pa da izgubi popularnost.
verovatno zato sto su trpali na svoj homepage trista cuda [zelja za zaradom], a ljudima se dopalo 'chisto i jednostavno'...
a sa druge strane Yahoo se nije ni trudio da lokalizuje pretrage, ko sto kaze Mileusna.

imamo mi Pogodak.
ja mu nisam nasao manu [mozda jer ga nisam koristio, iz navike na Google]... cini mi se da imaju zadovoljavajuce algoritme... al dzaba, svi smo navikli na Google jer svi mi cesto trazimo nesto sto uopste nije na domacem webu... pa je skroz besmisleno za jednu pretragu koristiti Pogodak a za drugu Google.

sve u svemu... vrzino kolo.
mozda se Yahoo razbudi [pricaju o nekom udruzivanju sa MSN Search] pa dobijemo konacno zdrav odnos stvari.
ali ne vidim trenutno nikakvu ozbiljnu naznaku da bi se tako nesto moglo desiti.....

nemam zaista nista protiv Googla [nisam neko ko subjektivno gleda na stvari, pa da ih sad tu nesto hejtujem jer su mene opalili]... samo vec duze vreme govorim da bi svima dobro dosla konkurencija na polju pretrazivaca... pa cak i njima samima - trudili bi se da budu bolji
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 14. 05. 2009. u 21:29.
Peca je offline   Odgovorite uz citat