Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 02. 2010.   #246
Xpirit
Dejan Nikolić
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
Xpirit is on a distinguished road
Default Ipak sacekati...

I posle svega mislim da je ovde za nas veliki problem nacin na koji su mediji obradili temu i to je vise forumasa istaklo. To samo govori koliko amatera, aljkavih neodgovornih lenjivaca i neobrazovanih kvazi novinara radi u medijima i to mora da se menja, da li kroz neko udruzenje koje ce odmah reagovati saopstenjima za medije ili davati strucna misljenja za razne slucajeve, ili na neki drugi nacin, nije bitno. Samo da se da i druga opcija. Placeni novinari nece reagovati ali nisu svi placeni.

Dalje, mislim da sudbina affiliate programa u Srbiji ne zavisi tolliko od ishoda sudjenja koliko od toga u kom obliku ce optuznica biti sastavljena. Ja ne znam da li su ovi momci na neki nacin krsili zakon. Ako je samo do sajtova, mislim da su cisti bez obzira na ono "oglasavanje" koje stoji u zakonu. Da je do toga, Blic se ne bi usudio da reklamira istu tu kladionicu koja je u centru paznje u ovom slucaju.

Ali ako ovo ostane kao "organizovanje igara na srecu" i kao takvo bude prihvaceno u optuznici, celo poslovanje online ce imati veliki problem. Iako nase pravosudje ne poznaje institut presedana kao americko, ipak nije svejedno ako je napravljena kvalifikacija na osnovu koje se kasnije moze svasta kombinovati. Od AdSense-a pa do Amazon affiliate-a (imas li papire za uvoz knjiga koje si prodao zastupanjem Amazona na srpskom trzistu?).

I zato mislim da se mnogo ozbiljnije treba ovim pozabaviti i izvrsiti svaki moguci pritisak ili argumentovano protestvovati kako bi se kvalifikacija "organizovanja igara na srecu" a da je u vezi sa affiliate programima na sajtovima optuzenih izbacila iz optuznice. I mislim da to ne sme da se protumaci kao pokusaj uticaja na tok istrage od "organa" vec spasavanja segmenta privrede koji ovu zemlju mnogo lakse moze da izvuce iz sranja od bilo kakve fabrike automobila.

A momcima puno srece u odbrani i nadam se da nisu isli dalje od usluga koje se daju videti na pomenutim sajtovima.
Xpirit je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Xpirit za poruku: