Tema: B92 Down
Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 08. 2007.   #61
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken
@degojs: Kad kazem odrzavanje mislim da imaju identicnu masinu rezervisanu za svaku koju si zakupio da bi mogli kvar da otklone u roku od 1h (ne odgovore na ticket vec otklone kvar). Da ne pricam o lageru pojedinaca koji zaista ZNAJU kako funkcionise firewall.
Šta će identična mašina na lageru, ako se već priča o klasteru? Jedino što valja imati na lageru jesu diskovi, a i to je dovoljno nekoliko komada.

Što se lagera pojedinaca tiče, to je pitanje da li ga trebaš stalno zaposlenog (pa neće valjda svaki čas da se menja firewall i šta ti ja znam šta?) ili možeš da imaš ugovor o podršci spolja, "po incidentu."

A i da imaš tog jednog stalno zaposlenog, mislim da je $2K-3K više nego preterana plata, s obzirom da 99.9% vremena ne bi radio ništa (pa ne crkavaju svaki dan diskovi u RAID-u i slično, ne podešava se konfiguracija svaki čas, itd). O da, treba svako jutro da prekontroliše bekap i eventualno zarotira trake za isti.

Početna investicija za takav HA sistem može biti veća, ali održavanje kasnije zaista ne bi trebalo biti skupo, nema zašto.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 17. 08. 2007. u 23:05.
degojs je offline   Odgovorite uz citat