Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 11. 2007.   #8
erast petrovic fandorin
wanderer
 
Avatar erast petrovic fandorin
 
Datum učlanjenja: 22.11.2007
Poruke: 3
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
erast petrovic fandorin is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
od zagreba do sofije - ima deficita dobrih strucnjaka
ima i takvih, al rade vec
Znam da riskiram da ovim nekoga naljutim, ali: problem je u LAMP kombinaciji, kulturi programiranja i u onom što se na engleskom zove learning curve. Do pojave Perla (pod CGI-em) i PHPa, ni jedan programski jezik nije davao tako brze rezultate... C programeri bi se u većini slučajeva dobro oznojili prije nego sto bi nešto proizveli, a pritom bi ponekad i naučili nesto o sistemu na kojem se njihov softver vrti. U Perlu i PHPu može maltene programirati i moja baba, koja se ne osjeća potrebu da nauči išta vise od toga kako da na brzinu nešto sklepa u PHPu, najčešće copy-paste metodom, i da to unovči. Ovakvi likovi (da pustim babu u miru) nemaju pojma o osnovnim postulatima dobrog programiranja, proizvode web forme bez ikakvog chekinga, nepotrebno zapisuju fajlove po disku i čitaju iz njih, recikliraju dijelove koda jer ga nisu u stanju učiniti apstraktnijim i elegantnijim. Rezultat: provale na server, XSS, nemogućnost da itko nastavi rad na njihovom (zbrkanom) kodu, pa novi programer najčešće počinje ispočetka.

S druge strane, pravim programerima najčešće je ispod časti i pogledati jezike kao što je PHP. Ne znam koliko između Zagreba i Sofije ima pojedinaca koji općenito znaju programirati, pa i u PHP-u, a da su voljni raditi na web-baziranom projektu, ali slutim da ih je jako malo.

Izvnjavam se na offtopic rantu i to u vlastitom threadu, ali ovo je jednostavno moralo iz mene izaći.
erast petrovic fandorin je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" erast petrovic fandorin za poruku: