Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 03. 2008.   #1
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Question Internet u Bugarskoj

Definitivno me bije glas da previse postavljam pitanja ... al' sta da se radi kad me zanima


Kolega Milos Vukotic je postovao u cuvenoj temi "Youtube mi ti se klanjamo" link na bugarski sajt vbox7.com. Ono sto mi je fascinantno je veoma brz proboj tog sajta, a i drugih (u skorije vreme nailazim na sve vise bugarskih sajtova). Mnogi osporavaju Alexa servis, ali u nedostatku boljeg pokazatelja ... ustvari, evo izvestaja brojaca na sajtu. Alexa traffic report je ovde.

Neka poznavaoci Interneta u Bugarskoj prokomentarisu sta se desilo pa je doslo do nagle ekspanzije mnogih sajtova. Bugarska prema CIA factbook ima oko 7 miliona stanovnika sto je otprilike isto koliko ima i u Srbiji.

Opet, zasto Bugarska... pa, bili su prilicno bedni kao i mi (jos uvek verujem da jesu, mada se dosta toga menja). Da li je razlog brzi Internet, povecanje nacionalnog dohotka, zaduzenje stranim parama. Ili je to odlika bugarskog nacionalnog ponosa koji se na svakom koraku vidi kroz zakacene zastave i sl ... Da li je to sto su sajtovi na cirilici pa su bugari sami okrenuti sebi i ne svrljaju po myspace, facebook i drugim sajtovima ... kao sto mi gledamo ka zapadu, a ne vidimo u nasoj kuci sta se desava.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat