Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 09. 2006.   #6
dedamunila
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 11.09.2006
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dedamunila is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata
Out of curiosity: kakva je podrška LAMP tehnologija za distribuirane web aplikacije. Recimo, koji se middleware koristi, kakva je podrška za transakcije, itd.
+1. To i mene veoma zanima, kao nekoga ko razmatra prelazak (ili delimicni prelazak) sa MS-a na neku otvorenu platformu. Onoliko koliko sam do sada mogao da vidim, ta podrska (za middleware) na LAMP-u je 0. Znam, middleware se ne koristi svaki dan (npr. ja se ni ne secam vise kada sam zadnji put otvorio COM+ konzolu na Windowsu), ali... Cini mi se da je Java tu zakon (pogotovo sa gomilom open source application servera), ali nekako nije popularna na Webu, ne znam za mnogo high-traffic sajtova na Javi. Imam utisak da od nje beze kao da je sugava, a ne znam zasto i to me jako nervira.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Kad je PHP u pitanju nema potrebe za enterprise terminologijom, dijagramima i sličnim stvarčicama. PHP scaleuje po defaultu.
Ilija, ovo ne drzi vodu. Nije skalabilnost jedino cemu middleware sluzi (tu su jos, recimo, distribuirane transakcije, reliable messaging kojim se cesto ostvaruje async komunikacija itd.). Stateless, shared nothing arhitektura gde se sve cuva u bazi, moze se koristiti na svakoj platformi. Poenta je u tome da to ponekada usporava sistem, gotovo uvek cini programiranje tezim i sl. Npr. ASP.NET ima mogucnost cuvanja session state-a na vise mesta, od kojih je jedno SQL Server baza. Ta opcija je npr. ubedljivo najsporija.

Jos jedna stvar jako zanima: kako se na LAMPu pravi daemon/service aplikacija (npr. kada treba pokrenuti neku obradu kada stigne mail ili SMS poruka)? Citajuci gore pomenuti tekst o Flickr-u (gde pise da su to oni uradili pomocu Jave) stekao sam utisak da to ni ne moze. Da li gresim?
dedamunila je offline   Odgovorite uz citat