Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 02. 2006.   #1
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default Nedoumica oko SEO i dizajna

Pozdrav svima ovde sam nov, i poceo sam raditi na dizajnu svog sajta, ali mi par stvari nije jasno.

Kreirao sam template koji kao za inat prvih 1/3 html sorcea ispunjava tabelama i koje kakvim vrednostima, zadim dolaze linkovi od menia, i negde tek u zadnjoj 1/3 sorcea pocinje deo gde bi se nalazio tekst content. Znam da je to sa SEO stanovista promasena investicija i da bi content trebalo da bude sto blize vrhu sorcea ali nikako to da uradim sa dizajnom. Uz sve to stranica je obavezno teska preko 40Kb kada dodam nesto contenta u nju.
Pa sam hteo uraditi sledece.

1. Posto neznam odraditi teplate sa CSSom, da prvu trecinu sorcea smestim u temlate.js file, i da ga pozivam odmah ispod <BODY> taga. Ako sam dobro shvatio botovi to nece videti pa ce i sam tekst content biti blize vrhu, a i sve ostalo sto nema veze sa contentom vec sa dizajnom bi izmestio u JS file tako da bi na stranici ostala samo navigacija i tekst.

Kada surfer dodje na site sve ce uredno videti ako ima podrzanu javu, ali me zanima da li ce ovo pretrazivaci pogotovu Google protumaciti kao pokusaj spama ili cega vec.


2. Sajt ce imati tekoreci mnogo strana koje ce se osvezavati svakodnevno, moze se desiti da se content na strani promeni i vise puta u toku dana, znam da pretrazivaci vole osvezavanje ali neverujem da ce im prijati bas toliko cesto.

Pa postoji li nacin da objasnim googlebotu da te stranice ne indexira svakog dana, vec u intervalima od par nedelja. Pokusao sam to na jednom poddomenu kod drugara i cak sam stavio revisit after 3month, google je uredno indexirao site a ona su stranice pogubile opise, da budem jasan nije bio u pitanju dupli content vec problem sa osvezavanjem cim bi googlebot posetio site posle indexa strane bi gubile opise a uredno bi ih indexirao tek posle 3 meseca.

To je ono sto me za sada interesuje, mozda sam bio malo konfuzan i izvinjavam se zbog toga. Hvala svima koji mogu da pomognu.
__________________
bre cbc fb

Poslednja izmena od Baic : 30. 11. 2006. u 15:22.
Baic je offline   Odgovorite uz citat