Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 10. 2007.   #58
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Prijatelju - ja sam tebe razumeo, ali ti mene nisi

Hajde da uprostim, u firmi/ekipi/whatever koja se ozbiljno bavi komercijalnim razvojem softvera ima najmanje programera i dizajnera, a najveci deo u platnom spisku cine osobe koje rade customer care, tech. support, pre-sales, QA/testing i slicno...

Morate imati interni QA/testing, nema vise community-ja koji ce vam za dzabe testirati beta i RC verzije softvera A tek se onda polako moze stvarati neki malo siri pool ljudi i developera koji se ukljucuje u testiranja i razvoj - i za to dobija free licence, free upgrades, early access na nove verzije, bolje uslove komunikacije sa dev. timom i slicne benefits... Ja sam do zla boga zavideo Iliji koliko korisnog inputa dobija od svog communityja, dok meni samo kukaju, zahtevaju, traze, vriste... E, sad - welcome to the jungle

Valjda se sad razumemo...


//edit: samo jedan detalj... ko od vas ima vBulletin licencu, i imao je prilike da radi sa njihovim support-om, znace o cemu pricam.
http://www.vbulletin.com
Citat:
Average response time
(last 30 support issues)
1 hr : 03 min
Sad dajte malo masti na volju... koliko oni imaju prodatih licenci, koliko teoretski moze biti ticketa dnevno, pa malo proste matematike... koliko ljudi tu radi? OK, znam, to je vBulletin... ali jasno je valjda principijelno sta hocu da kazem.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 06. 10. 2007. u 16:08.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje boccio za poruku: