Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 10. 2007.   #41
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Slazem se sa Ilijom - nije nikakav problem prelazak na commercial model. Ext JS je presao na komercijalni model... I nista mu se lose nije desilo. Ne bih da tupim previse - ali koga interesuje nek malo probunari okolo i vidi sta se to kod njih razlikovalo od aC modela prelaska. Naravno, pored cinjnice da su i dalje zadrzali free verziju, inace bi verovatno imali jako velike probleme.

Cena aC-a po meni uopste nije (pre)visoka. S obzirom da vidim da je vec bilo nekih real-time menjanja cena, mislim da aC tim nije stao cvrsto iza svog migracionog plana u komercijalu - inace to ne bi dozvolili. Ali, mislim da moze da se stvori jedan mnogo ozbiljniji problem od cena licenci... support i value-added services. Profil ljudi koji koriste free aplikacije i imaju taj "duh" communityja se uveliko razlikuje od onih koji placaju softver i support... Ukoliko se ne pazi na "value" koji dobijaju placanjem licence i supporta, planove, jasan SLA, i projektuje gomila drugih stvari mogu dosta da se zakomplikuju. Razliciti nivoi ulaganja u licence i support ce logicno ocekivati drugaciji tretman support tima, u smislu responsa, kvaliteta podrske i broja iteracija koje mogu da prave. Neretko ljudi postuju po 20 ticketa dnevno, i ako nije postavljen odgovarajuci SLA - imaju pravo na 20 odgovora dnevno.

A tu je vec mnogo teze ad-hoc promeniti pravila igre
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 04. 10. 2007. u 19:31.
boccio je offline   Odgovorite uz citat