Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 10. 2007.   #45
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja i dalje mislim da slušaš pogrešne ljude, a ako si ti sve to sam smislio... onda ništa

A ovo:
Citat:
100% komercijalno ima sledeće prednosti:

- Tim ljudi radi i održava projekta. To im je posao i plaćeni su za to. To rezultuje u velikom skoku u kvalitetu proizvoda. Ko se poigrao sa novom verzijom activeCollaba zna o čemu pričam.
- Bolja podrška - dokumentacija, video materijal, tutorijali, diskusije + klasičan helpdesk gde znate da će vam se neko javiti u roku od jednog radnog dana jer ste platili za to
- Nema muljanja - what you see is what you get. Nema skrivenih cena, besplatnih gluposti koje baš i nisu besplatne kada bolje pogledaš itd. To je jabuka i ona košta toliko.
je baš totalno bez veze i ne govori drugima ništa značajno, više zvuči kao alibi samom sebi. Ako si hteo "bolju podršku", "dokumentaciju"... onda si mogao da kažeš "besplatna verzija je besplatna a ako neko hoće bolju podršku i dokumentaciju treba da plati XXX ojroa... čega god". To je totalno legitimno i fer, ne verujem da bi se našao i jedan lik koji bi se požalio na to. Nema muljanja, nema skrivenih cena, besplatnih gluposti koje baš i nisu besplatne? hahaha... daj ne zezaj, i ti si onda odlučio da to popraviš na ovaj način? Meni sada ovo liči da ti prilično potcenjuješ inteligenciju ljudi. Ako ćemo iskreno, čak i prema tvojim postovima vidim da si se prilično promenio, postao si prilično arogantan, možda to ima veze sa ovim što očigledno podcenjuješ tuđu inteligenciju, ne znam.

Hajde ovako da postavimo priču. Uzme neko i postavi open source projekat kao "muka mi je od ovih što deru" i napravi buzz. Krene priča, ljudi zagrizu, nekim postane stalo i počinju da javljaju bugove, patcheve, security leaks (ilija, priznao to ili ne, ovu verziju nisam video, ali ono što si pustio inicijalno je bilo jako loše i o tome smo diskutovali još onomad)... i tako autor popravi sve, napravi nešto upotrebljivo (za ovo, kažem, moram da verujem na reč onima koji su videli tu novu verziju - ja nisam)... i onda kaže: "ok, ljudi, hvala lepo, bili ste sjajni, mnogo vas volim, ali od danas ću da naplaćujem licence".

Da sam koji slučajem bio korisnik AC, sigurno ne bih imao ništa lepo da kažem.

Da si od početka naplaćivao 5$... 2$... to bi bila druga priča... cena je porasla ljudi, sada je toliko. A ovako si krenuo od "sve je to naše" do "sve će to narod pozlatiti". Ali da si od početka krenuo da naplaćuješ, teško da bi imao toliko feedback i altruistički nastojenih pomoćnika, ne verujem da bi se trudili da bi ti na kraju napravio nešto što se prodaje. To je ono što sam prethodno pomenuo da mi se čini da je ovo potpuna izdaja celog community koji se napravio oko OPEN SOURCE projekta koji treba da bude konkurencija velikom zlom vuku kao što je BaseCamp. Napravio si po meni loš izbor, ne verujem da će te floskule da izvuku stvar.

A kada su napravio grešku, onda si se dodatno zakucao kada su smanjio cene koje su stare par dana. Iz greške u grešku.

^ To je moje mišljenje, a ti radi sa njim šta god želiš
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 05. 10. 2007. u 22:16.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku: