Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 12. 2005.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja sam mislio na menu. Usability onog menija je prilicno los. Hajde sada da objasnim da ne budem neki hater koji pljuje bez argumenata.

Prvo, ovakav vertiklani menu zateva mnogo vise paznje nego horizontalni jer je sam po sebi neprirodniji.

Sledece je sto podmeni ne sme da iskace tako jednostavno na mouseover, pravi menu bi morao da ima bar 1/2 sekunde do 1 sekundu zadrske. To sada izgleda kao da je nebitno (sta je 1/2 sekunde) ali kada probate vidite drasticnu razliku.

Zatim, na mouseout mora takodje da postoji neki delay pre nego sto se skloni menu. Ako malo probate da "krstarite" ovim menijem jednostavno se u jednom trenutku nadjes kako polako pomeras misa na levo, pixel po pixel da ti ne bi pobegao submenu dok ti dodjes misem do podmenija.

Zato mislim da je usability horror, narocito za neiskusnije korisnike.

Strana kao strana, sama po sebi nije losa, mnogo bolja nego taj menu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat