Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 06. 2007.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Djuki Pogledajte poruku
Na wordpres.org koriste WPMU imaju jako puno blogova (Join over 1,100,422 other bloggers…) mnogo vise od 6000, a nemaju problema kao ti, znaci nasli su neko resenje, nekako su oprimizovali WPMU.
nisu ga optimizovali, oni koriste load balancing izmedju vece broja servera... problem sa tim pristupom je sto prvo zahteva vise servera, a pri tom ne koristi te servere adekvatno, jer meni je CPU load na serveru oko 0.1 - 0.2, samo mi je memorija ubijena jer je table cache ogroman...



Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
MySql baza je dovoljno dobra da bi mogla da izdrzi celu tu pricu
hmm, pa u stvari nije, mysql ne ume da efikasno radi sa 30,000 tabela u jednoj bazi, to i jeste srz problema...

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Ako sam dobro shvatio repikacija ce ti zavrsiti posao...
replikacija, pored toga sto je komplikovana da se namesti (i puca povremeno) ne resava osnovni problem da jedan mySQL server ne moze da radi sa velikim brojem tabela..

Hvala svima na trudu, u dogovoru sa klijentom smo odlucili na kraju da uzmemo jos jedan server i da deo blogova prebacimo na njega, i da onda odradimo jedan prosti switch koji ce na osnovu imena bloga da se kaci na jednu od dve baze... waste of money and CPU power, ali nisu moje pare, a ovako je ipak najbezbolnije i mozemo da zadrzimo stare pluginove u koje je ulozeno dosta truda...

moracu da sednem da napisem neki clanak o ovoj problematici kad zavrsim ovaj prelazak, pa da podelim uskustva sa ostalima...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat