Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 06. 2008.   #10
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Ajd sad malo edukacije, da ne bude da ti niko nije rekao i da misliš da možeš da radiš šta ti padne na pamet sa stvarima koje nađeš na netu.

To što nije navedena licenca za korišenje rada ne čini isti javnim vlasništvom, čak suprotno - znači da je rad zaštićen. Zakon štiti rad po defaultu i samo dodatim licencnim informacijama ti definišeš šta može da se radi, a šta ne.

Čitaj to kao - ne smeš da čačkaš osim ako nije naznačeno drugačije, a ne kao smeš da čačkas osim ako nije naznačeno drugačije.

Stoga stoji ono što sam boldovao u prethodnoj poruci. Ako nemaš pismeno odobrenje od autora ili kod nije pod licencom koja dozvolja redistribuciju ili remix ti kradeš.

Pored toga što imam ogroman ego i što autorsko pravo shvatam ozbiljno imam i problem sa ljudima koji ističu zajedništvo i priču da su zajednicu tu da bismo zajedno radili i postizali nešto kada im je to u interesu i kada time prikviraju jednostavnu želju da im neko drugi uradi posao. Ti da si se stvarno udubio u kod imao bi neka konkretna pitanja, a ne nalepio platu koda i rekao: "Može li mi neko pomoći da nateram ovo da radi."
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Ilija Studen za poruku: