Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 04. 2008.   #14
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

@Peđa
Niko RNIDS-u nije nudio ništa u bilo kakvom opipljivijem ili formalnijem obliku, i to mogu da potpišem. Ako neko ima bilo kakav dokaz za suprotno -- recimo, kopiju ponude upućene RNIDS-u i slično, neka slobodno pošalje na ovaj forum dokument i informaciju o adresi na koju je uputio ponudu, pa da nam svima otvori oči. Isti ovakav poziv sam izneo i na ES-u, pa smo videli kakvi su rezultati bili...

Što se tiče iz.rs, on je registrovan i koristi se u skladu sa pravilima RNIDS, tako da nema razloga da se njegova registracija dovodi u pitanje. Drago mi je što si zahvaljujući liberalizaciji registracije domaćih domena došao u priliku da brzo i lako pokreneš servis koji si želeo. Isto važi i za druge slične projekte (tipa from.rs itd) koji će biti pokrenuti u budućnosti.

@ivanhoe
Što se tiče cena registracije .rs domena, one se prema Pravilima fonda RNIDS određuju isključivo na troškovnom principu, a eventualni višak prihoda nad rashodima mora da se troši u skladu sa ciljevima RNIDS (a to je stabilno i pouzdano upravljanje registrom .rs domena). Pošto za prvu godinu rada nismo na raspolaganju imali precizne troškove (jer je organizacija tek pokrenuta), inicijalne cene domena određene su na osnovu procene troškova pokretanja i stabilnog rada registra u prvih godinu dana. Pošto su troškovi najveći na početku, pretpostavljam da će prilikom sledećih korekcija cene ići na dole. Detaljnije o cenama sam pisao na: http://www.elitesecurity.org/t297007-1#1768102

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" smarkovic za poruku: