Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 10. 2006.   #42
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Imam blagi utisak da vam je visoka posećenost malo "udarila u glavu"... Pa ljudi ne dolaze na vaš sajt zato što imate dobar CMS, već zato što nudite nešto što drugi nemaju - koliko-toliko objektivne vesti i često ažuriranje istih. I, kao što sam već rekao, najposećeniji sajt nije (uvek) i najbolji (štaviše, voleo bih da se apstraktni pojmovi poput loš/dobar sajt malo opreznije koriste).
Apsolutno se slazem sa tim da ljudi ne dolaze na nas sajt zato sto imamo dobar CMS nego zbog sadrzaja. To je potpuno tacno. Ali zasto onda kada se kritikuje moja izjava da je B92 sajt najbolji spominje CMS!? Nisam ja rekao da smo najbolji sajt zbog naseg CMS-a .

Citat:
Porediš vaš sajt i Gugl... Gugl dobrim delom svojih poteza probija granice poimanja veba, što se ni za jedan vaš servis ne može reći. Čak i oni Guglovi projekti koji ne donose ništa revolucionarno imaju veliki odjek na tržištu i diktiraju poteze konkurencije (MS, Yahoo i ekipa). Ne bih da zvučim potcenjivački, ali vi ste instalirali Drupal za blog i šta očekujete - da devojčice počnu da lepe vaše postere?
Ja nisam poredio nas sajt sa Googleom, to ne mozes da procitas u mojim porukama. Ja sam poredio nas sajt sa sajtovima kao sto su BBC, CNN, NYTimes. Nas sajt sa Googleom nema nikakve veze. Ja sam spomenuo Google posto je nekima bitnije da napisu da je Google izbacio novi, nebitan feature na Google Talku nego da napisu nesto za domaci web.

Ne bih da me neko pogresno shvati. Na primer, Svakodnevicu blog smatram kao odlican blog i cak bih pitao Gorana da pise kolumnu na Tehnopolisu ali znam da ne bi pristao, barem ne trenutno . Ali, let's face it da li je vest da je Google Talk dostupan svima sa stanovista korisnika u Srbija i tech industrije u Srbiji i regionu bitnija od Tehnopolisa ili npr. Humanosti?

Slazem se da Drupal ima nedostataka i da je bolje da smo sami napisali blog ali to mnogo vise i kosta i duze traje. Inace, mnogi geekovi predlazu Drupal po pitanju sigurnosti i stabilnosti, i Slashdot i Spredfirefox su koristili ili koriste Drupal. Da li mozes da kazes koja je tvoja preporuka OS blog resenja za podsajt kao B92 Blog?

@boccio: Apsolutno se slazem sa svim napisanim

@Goran: Jos jednom, nisam poredio B92 sa Googleom. Takodje, pitanje i za tebe koji je po tebi bolji CMS kao multiblog platforma? Mozda Wordpress za vise korisnika ali to tada jos nije bilo na datom nivou ne znam kako je sada. Neki nisu losi, ali nemaju automatsko kreiranje RSS feedova za svaki blog i druge stvari.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat