Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2006.   #25
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Pedjaa
A gde je u svemu tome zastita intelektualne svojine ?

Salim se naravno, mada ima i po malo istine. Po meni je cela ta prica o Torentu po malo klinacka i ne ozbiljna.. Tj. kapiram kad klinci sheruju (nemanje kinte ili lozenje na skupe stvari za DJ) ali stvarno mi je glupo da skinem neku muziku, software ili sta god. Pa i taj muzicar, programer... treba od necega da zivi. Ako mi se gleda film idem u bioskop, a ako bih voleo da ga imam kuci jednostavno ga kupim. Sa software-om ista stvar, ako mi se radi sa necim jednostavno ulozim novac u to i kupim, a na kraj krajeva sada imas zaista veliki izbor open source-a tako da...
ti zivis na drugoj planeti u odnosu na vecinu nas... ovde u dot.rs je jos problem da kupis nesto iz inostranstva, cak i ako si spreman da platis i vise... nece da ti prime karticu, ili ti neko na posti drmne knjigu i odnese kuci, i apslutno svaka takva akcija ukljucuje mnogo smaranja i cekanja...

ja recimo daleko vise volim da gledam filmove u bioskopu, ali to ovde znaci da moram da cekam 3 meseca da film stigne, a da onda odem u bioskop, platim relativno skupu kartu, ako zelim neko pice ili kokice za to me oderu, sednem na premalo sediste, laktam se sa susedima, a kolena mi se ukoce, zvuk je odvrnut nepodnosljivo jako, moram da prezivim 15-20 minuta reklama na pocetku, i onda na kraju balade otkrijem da je film kompletno holivudsko sranje... nekako onda pomislim ok, bas sam mogao i da ga skinem, nije mi trebalo ovo sve...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat