Tema: mysql cache
Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 01. 2006.   #11
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

a jeste li razmisljali o upotrebi temp tabela koje su tipa HEAP, to jest drze se u memoriji servera ?

Nisam nikad merio vreme, ali su HEAP tabele prilicno brzo, ja sam tu tehniku koristio za kesiranje hijerarhije kategorija (posto su se u bazi cuvali samo parent id za pod-kategorije, pa onda to treba prevezati u stablo..) i fino je radilo... nema pojma doduse koliko je to brzo u poredjenju sa fajlovima, meni je trebao sql join, pa mi je odgovaralo da koristim bazu za to, da ne moram rucno da ga radim...

mislim da postoji i neka fora da se nalozi mysql da za obicnu myisam tabelu cuva index u memoriji umesto u zasebnom fajlu, jel zna neko nesto o tome ???
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat