Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 02. 2010.   #177
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Većina kladioničarskih sajtova su registrovani kao offshore kompanije iz jednostavnih praktičnih razloga a ne zbog pranja para. Mene sada zbunjuje i ovaj zakon koji su neki citirali, ako samo dobro razumeo čak i kada se neko kladi online, recimo bwin, i dobije tiket, ako primi novac (bilo preko moneybookers ili wire) a te pare dolaze iz offshore firme (obično neki Gibraltar, Kipar ili neka druga ostrva) automatski mogu da te optuže za pranje para što je sumanuto.

Po onome što sam ja video na "problematičnim sajtovima", čim nudiš neke takve servise ti preuzimaš bar delimično organizaciju, samim tim kršiš taj zakon. Po meni je i onaj deo sa SMS-om dovoljan da bude problematičan. Da ne bude zabune, ja samo pokušavam objektivno (a ne emotivno) da sagledam situaciju ... i moram priznati da meni i dalje puno toga nije jasno oko ovog hapšenja, a najviše me zbunjuje ono saopštenje MUP-a.

Pre par godina sam pokušao za jednu slovenačku firmu da organizjem SMS servis za promociju Toyota automobila gde je nagrada bila neki džip, nije bitno koji, sećam se da smo imali puno problema da dobijemo dozvolu za to jer je "igra na sreću" a za to trebaju posebna ovlašćenja, pa je Toyota odustala od Srbija i organizovala na celom Balkanu osim u Srbiji. Pravila za to su jako stroga, a u Srbiji ne postoje slučajnosti.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat