Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 03. 2010.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default konzistentni hashing

Treba da napravim jednostavni CDN za galeriju slika, koji ce raditi tako sto ce se napraviti N domena i onda ce se na svakoj strani 1/N slika servirati sa svakog od domena, da se izbegnu ogranicenja u broju paralelnih zahteva.

Glavni problem mi je kako sto jednostavnije preslikati imena fajlova u N domena (nemam ID-jeve, nego moram ime fajla da koristim), a da pritom izmedju stranica iste slike gadjaju uvek iste domene, i kad se promeni N da se ne promene URL-ovi svim slikama, nego sto manjem broju (da bi se sto vise koristio cache u browserima).

Znam da postoji neka fora koja se zove consistent hashing, citao sam o tome vezano za memcahed, ali mi generalno nije bas bilo najjasnije kako implementirati taj neki krug po kome se ide i celu tu pricu. Jel postoji neka gotova php biblioteka za to? Ili ako nekog ne mrzi da mi pojasni kako to radi, pa da probam sam...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat