Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 07. 2008.   #105
Manx
novi član
 
Datum učlanjenja: 25.07.2008
Poruke: 8
Hvala: 3
0 "Hvala" u 0 poruka
Manx is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dkurel Pogledajte poruku
Hipotetika ljudi, hipotetika.

Pa nemam razloga da radim, niti kazem da bih radio.

Ali recimo da ti i ja odemo i pijemo i jedemo u kafani i ti mi kazes kako mi je ruzan nos a ja se smrtno uvredim... opet hipotetika. (da je zaista tako, naravno, trebao bi i lekic, hehe, ali opet -- hipotetika)
Pozdrav svima,
Ja sam manx kao sto pise levo...desno ne pise nista specijalno a dole pise poznanik sa es STELLANOVA.
Predivno.
Dakle pozdrav svim sadasnjim i bivsim clanovima es koji su se odvojili u devprotalk struju.
Pozdrav i moderatorima sa molbom da shvate moj povremeni oportunizam.
Interesantan topic, sve se pusi.

Moram priznati da bih se uvredila da mi neko kaze da imam ruzan nos i uopste ne smatram da mi zbog toga treba bensedin a vidim ovde sve doktori psihopatologije.
Ako cemo pravo, paranoik ne moze biti svako. Biti paranoik nije nimalo uvredljivo. Paranoik se tesko otkriva, odlicno implementira u drutvo i generalno nema nikakvih tegoba. Stavise paranoidni potencijal imaju retko visoko inteligentne osobe, u koje spadam ali me ovog puta najava traljavih i neelegantnih pokusa vezanih za narusavanje internet privatnosti, nesto ne dira.

Doduse ne mogu zanemariti ove cinjenice i smatram da niko iz bezbednosne agencije nece biti kaznjen za "hit-or-miss" odabir mete niti za zloupotrebu.
Tome treba doakati prosto, prevencijom, sto je izvodljivo.

Sve u svemu razlika u percepciji cini ili ne cini paranoika. Paranoidni personality samo malo jace dozivljava istinu tako da je u principu u prednosti, jer sve ima u vidu, nikad se ne opusta a samim tim i teze nastrada. Utisak i uverenje cine tu finesu koje daju kvalitet dozivljavanja jedne te iste istine. Ako kazem da imam utisak da je to s* onda nisam paranoik a ako kazem da sam uverena da je to s* onda jesam. Znaci slobodno zanemarimo da postoje paranoici i oni koji to nisu ,ostaje istina a to je u ovom slucaju sr*.

Na mestu potpunog nesklada kad se tice institucija, svakako necu ostaviti slucaju da li me neko kontrolise ili ne jer u krajnju ruku moja prenesena data nije od krucijalne vaznosti te to samo i nije pitanje i nije mnogo vazno, pitanje je folozofske i eticke prirode i mog odabira da mi se to ne radi bez da za to postoji dobar argument, jer sumnjam u ispravnost i tehnolosku spremnost za takav poduhvat.

Naprosto ne zelim da me eksponira neko ko nije eksponirao svojevremeno mog napadaca i kad su ti isti organi dopustili cyber-kriminal na mojoj kozi navodno zbog nedostatka ovlascenja i mogucnosti, kad mi je ponudjeno da sama vodim rat, snimajuci razgovore i dokumentujuci eksplicitni materijal sa weba bez garancije da cu se osloboditi posasti.

Poslednja izmena od dkurel : 26. 07. 2008. u 13:38. Razlog: proper format
Manx je offline   Odgovorite uz citat