Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 10. 2006.   #46
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Dobra pitanja Ja nisam ucestvovao u direktnim pregovorima sa restoranima, ali smo zajedno pripremali teren. U principu, dogovorili smo princip da restoran ne mora nista da placa da bi usao u servis. Inicijalne troskove i troskove odrzavanja snosimo mi. Dalje, procenat koji naplacujemo od narudzbina je jako pazljivo odmjeren.

Nakon toga, nije bilo previse tesko, samo je trebalo biti maksimalno saomouvjeren Svi restorani koji su sada u sistemu su potpisali ugovor na osnovu demo verzije (Flash) softvera. S tim, da su ti restorani dobili najbolje moguce uslove od nas. I uvijek ce ih imati, u bilo kojoj promotivnoj akciji.

Samo je par njih imalo taj strah da im uzimamo novac, ali vidi... ako u nekom restoranu narucujes nekoliko puta dnevno tokom cijelog mjeseca, pa sam bi ti menadzer dao taj popust koji mi imamo... a toliko narudzbina cemo im sigurno donijeti.

U principu, mislim da imamo dobar proizvod i na osnovu toga dozu samopouzdanja da me odbijanje ne boli previse - mi cemo to napraviti sigurno, ako hocete da budete sa nama, bice i vama dobro. A usput, ne kosta nista. Takvu ponudu ja ne bih odbio. Svakako, bilo je pojedinaca koji su vise paznje obracali na to koliko mi zaradjujemo nego koliko i oni sa nama zaradjuju, ali sa takvima nismo ni postigli dogovor.

Nekoliko njih sa kojima smo razgovarali nije htjelo da udje u sistem, ali su se javili vec 48 sati od kada smo krenuli sa javnim radom da ponovo razgovaramo. Odnos je potpuno drugaciji jednom kada krenes sa radom i dobijes pozitivne reakcije, pa ih kupci pocnu pitati sto njih nema tamo

Ukratko, velika vecina menadzera/vlasnika restorana je odmah shvatila sustinu i prijatno sam iznenadjen zbog toga.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat