Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 03. 2012.   #118
Vlamark
novi član
 
Avatar Vlamark
 
Datum učlanjenja: 07.03.2012
Lokacija: Šabac
Poruke: 5
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Vlamark is on a distinguished road
Default

Na temi E-Ink Readers sam napisao svoje iskustvo sa kindle uređajima. Preporučujem svima koji planiraju da ga kupe, da pročitaju. Da sam ja takav tekst pročitao, sada bih imao kindle keyboard a ne kindle touch.

Što se tiče većeg ekrana, kindle je pravio i Kindle DX ali je očigledno odustao od daljeg razvoja. Format džepne knjige je u većini slučajeva dovoljan.

Kupci knjiga koji imaju upisanu US adresu i imaju US kindle, imaju popust na knjige, a veliki broj naslova je besplatan (ako je autor mrtav duže od 70 godina).

Kad se pitate kako doći do prijatelja iz US, verujem da je najlakše Preko Fejsbuk stranice Srpske dijaspore. To su naši ljudi koji žele kontakt sa našim ljudima u matici, često su i rođeni tamo, i raduju se svakom načinu da ožive jezik kojim se kod nas govori.

Isplati se potruditi se. Dobar prijatelj vredi više nego sve pare ovog sveta, a i američka verzija kindle-a je povoljnija, dosta. Verzija sa reklamama, bez proxija i šta ti ja znam kupuje knjige sa amazona.

Pored toga, postoji mogućnost (tako sam je kupio svoj prvi k2) kupovine od preprodavca na ebay-u. Ljudi to rade profesionalno, i uz mali procenat ali vam je potreban paypal.

I za kraj. Ako neko želi, imam razbijen k2 za američko tržište. Vredi samo radi serijskog broja koji omogućava kupovinu knjiga za američko tržište. Prodaću ga jeftino, a dolazi u obzir da bude "zadružna kobila" po predlogu iz prvog posta.
Vlamark je offline   Odgovorite uz citat