Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 11. 2009.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default ISP i DNS problemi, dokle vishe..

Sezamu opet stekaju DNS serveri, zadnjih para dana sam primetio da mi se cesto strane ne otvore, a kad refreshujem onda se trenutno ucitaju. A potpuno sti problem sam imao letos sa Eunet ADSL-om, u drugom stanu. Naravno, to je zato sto su im preoptereceni DNS serveri, malopre stavio OpenDNS-ove servere umesto sezamovih i sve odjednom proradilo...

Znaci, uopste mi nije jasno sta rade ti ljudi tamo, u cemu je poenta da ulazu velike pare u infrastrukturu, bandwidth, kad ne mogu da nameste najprostije DNS servere da rade kako treba, a bez toga nema surfovanja, kolika god da ti je optika... ono sto prosecan korisnik vidi je da net ne radi, i to otprilike svaka treca strana pukne i tacka.. plus im ja sad trosim internet link za DNS upite, sto uopste ne bih morao da radim..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat