Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 08. 2010.   #18
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Mene ipak u celoj prici fascinira, ali ne i iznenadjuje, dvolicnost i efekat bumeranga...u redu je kad treba objavlivati kompromitujuca dokumenta za Kineze, Sadama, Ruse, ove one - wikileaks je zato i izmisljen, oaza demokratije, Internet u sluzbi demokratije...ali kad "sranje biva od mene - daj da brisemo to"!
Pazi, pa nije isto objaviti podatak o npr. stradanju civila ili zlostavljanju zatvorenika, krsenju ljudskih prava, kriminalu i slicno i ove podatke koji sadrze detalje o tome gde se trupe nalaze ili obavestajcima koji su jos na terenu.

Ako se secas kada su objavljeni snimci o zlostavljanju onih zarobljenika, nije ipak bilo ovakve reakcije, vec se rasprava vodila u drugom smeru: da se to nekako popravi, itd. I nije bilo medija koji to nije preneo, itd. (Kao sto nije bilo da nije bilo medija koji su celo vreme bili protiv rata u Iraku i slicno.)

Tih 15,000 dokumenata koji jos nisu objavljeni --- ima razlog zasto nisu. Navodno su i ovi iz Wikileaks te izdvojili posto nisu za objavljivanje.

Pazi, da ti to objavis i moji ljudi tamo stradaju npr. vojnici ili neki operativci, obavestajci.. Burazeru, po cemu to onda ja ne treba tebe da isto tako uklonim? Pa ti direktno radis da moji ljudi ginu.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 08. 08. 2010. u 00:53.
degojs je offline   Odgovorite uz citat