Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 11. 2006.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Baic
@ivanhoe: Nema paranoje postojala su samo dva pravca Tesla i Anstajn, Anstajn je doneo novac i ojacao kapitalizam, Teslina mana je bila to sto je vereovao u socijalutopizam.
Ko nije u stanju da veruje u Teslu nemoj uopste da pokusava da cita o njemu.
Ne kazem ja da Tesla nije doprineo jako puno covecanstvu, ali mislim da se ljudi u Srbiji previse loze oko toga i to je pocelo sa raspadom zemlje... kako smo dublje padali, sve vise ljudi je krenula da prica o Tesli kao o Bogu.. a i ova tvoja izjava vuce na to.. sta ima da se veruje ili ne veruje u Teslu?

Prvo nisu postojli samo Anstajn i Tesla, postojalo je jako mnogo pametnih ljudi koji su doprineli svetu (recimo Fermi i ostali koji su radili kvantnu teoriju), a cak i od nasih naucnika imas Pupina koji je jako puno uradio za Srbiju i za svet. Ali Ajnstajn i Tesla su bili excentrici sa nekom dozu misterije oko sebe, i zato su novinari voleli da pisu o njima...

Citat:
Originalno napisao Baic
Dobra prijatelj moga oca je posvetio zivot proucavanju Tesle, i bio je jako zadovoljan sto sam se interesaovao pa mi je dao mnogo informacija, neko ce mozda steci utisak da sam malo zastranio no to me uopste nedotice, kao sto rekoh ko nije u stanju da poveruje u to nemoj ni da cita.
KOliko ljudi znas koji su posvetili zivot izucavanju Pupina ili Milankovica ? Ja nisam cuo ni za jednog, a Teslom se bavi gomila ljudi... nemam nista protiv, ali mi je to pomalo nepravedno, posto su ova dvojica jednako zasluzni Srbi, a da pitas ljude na ulici ko su, pola ne bi ni znalo..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat