Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 11. 2008.   #42
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

Ne bih da zakuvavam citavu situaciju, ali ja kao partner u firmi A51 sam obezbedio pola novca za startup, a drugu polovinu je obezbedio Ilija, i tu nema nikakve prevare, zavere, ili shta vec.

Zasto je Ilija rekao javno cifru? Zato shto je citava masa na konferenciji bila zestoko radoznala da sazna o kojoj cifri se radi. Bilo je 2 ili 3 pokusaja da se na 'lukav' nacin sazna o kojoj cifri se radi, a i sam (kao jedna od osoba iz publike) sam cuo nagadjanje od 4 grupe ljudi o kojoj cifri se radi, i bili su jako zainteresovani da saznaju pravu informaciju.

Jednostavno, ta informacija je bila kao shlag na tortu, tacna cifra, i nimalo nije bila kao show-off. Jednostavno, svako ko je slusao prezentaciju je mogao da sazna JASNO i TACNO koliko novca, vremena i truda je trebalo da se napravi jedno kvalitetno softversko resenje u Srbiji sa troje programera, koje su zamke u poslu, koje smo greske napravili i koje odluke smo slucajno doneli a koje su bile dobre.

Iskreno, ta prezentacija je trebala da bude motivacione prirode, da informishe neke nashe kolege koje imaju slicne ambicije, slicne namere a koji bi hteli da cuju odgovore na pitanja koje smo i mi sami imali pri pocinjanju ovog projekta i koji bi nam mnogo pomogli, ali nismo imali od koga da dobijemo odgovore.

E sad, ja znaaam da moj post zvuci jako defanzivno, i da deluje kao da se grupisemo u tabore koji brane i koji napadaju, ali namera mi je bila da defuse-ujem situaciju i da smirim strasti.
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline