Tema: Skype
Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 01. 2006.   #17
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

Pa dobro... definitivno si u pravu za pricu ''radi ili ne radi posao''.
Na zalost, meni ne radi posao. Sticajem okolnosti prilicno sam ''vezan'' uz telefon oko svog posla, stalno sam u pokretu (automobil, bus, voz, ponekad i avion).

Tamo nema interneta u klasicnom smislu, ali nista lepse kad poziv iz Kanade mogu da preusmerim sebi na mobilni telefon a da me to ne kosta kao Sv. Petra kajgana.
Ili kad mogu svojim mobilnim da pozovem Asterisk server koji ''sedi'' kod kuce pa da zatim zovem ceo svet po nizoj ceni. Ali hajde to... nego i moja keva lepo uzme telefon najobicniji i pozove me gde god da sam (po niskoj ceni ili dzabe) pa me smara jesam li jeo i tako to...

Znaci - da imam Skype - to bas nije da bi moglo da mi pije vodu, jer nemam uvek laptop kod sebe...
Mozes li da zamislis sex a laptop ti na ormaricu pored kreveta, ili negde na kuhinjskom stolu ili sta ja znam gde u blizini
Sa mobilnim je lakse... jos ako ima GPRS i Symbian i softphone...

Doduse - ovo sto ja zlorabim bas i nije iskljucivo VoIP - ali jeste izuzetno efikasan vid komunikacije.

O olaksanoj komunikaciji ja ovde pokusavam da pricam a ne o mogucnostima.

A da ne pricamo o tome da ovo treba da bude forum upravo o mogucnostima VoIP-a i trendovima u ovoj oblasti, a ne hvalospev za Skype ili bilo koju drugu kompaniju... Ili gresim?

@ Nixa - Skype nezamenljiv?
A Yahoo? MSN? Google Talk? AIM? ICQ?
Yahoo, na primer sasvim lepo radi - cak bolje od Skypea (valjda jer koriste G.723 umesto iLbc kodeka)... naaah...
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog

Poslednja izmena od dkurel : 12. 01. 2006. u 23:03.
dkurel je offline   Odgovorite uz citat