Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 04. 2007.   #1
japan
novi klan
Professional
 
Avatar japan
 
Datum učlanjenja: 03.02.2007
Poruke: 326
Hvala: 43
427 "Hvala" u 50 poruka
japan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskoro
Default advanced email verification

mozda nije bas pravo mesto za ovu temu, ali ne znam gde bih je drugo stavio.

problem je sledeci: nasledjena je baza od oko 16k subscribera koja se punila godinama na ko zna koje nacine. baza sluzi za slanje nedeljnog newslettera. sad je konacno doslo vreme da se ta baza procisti, jer dosta tih mailova ili servera ugaseno, ili jednostavno pogresno upisano, a nema mnogo prostora za rizik nekih blacklist-a, ili neceg slicnog. pri tome, svaki subscriber je bitan, i lista ne sme da se krese tek tako.

uradio sam nesto slicno ovome, doduse ne u php-u nego u perlu, ali princip je isti - na osnovu domena iz adrese odredim MX server i port, i ako MX server postoji, povezem se na port i saljem sekvencu HELLO, MAIL FROM, RCPT TO, i ako dobijem odgovor 250 markiram adresu kao validnu, ako dobijem 550 markiram je kao nevalidnu, a u slucaju ostalih odgovora servera ostavljam email po strani kao "neodredjen", sa kojim cu videti sta dalje.

i sve bi to bilo divno i krasno, nema mnogo mudrosti, ali medju ovim mailovima za koje je server lepo vratio 250, ima onih koji kada se posalje newsletter, server jednostavno vrati 550 i vrati undelivered mail, iako je skripta lepo dobila 250, a isto dobijem i ja kad se rucno telnetujem na MX server i saljem onu sekvencu od gore.

u cemu moze da bude problem?

Poslednja izmena od japan : 20. 04. 2007. u 17:52.
japan je offline   Odgovorite uz citat