Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 12. 2007.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default update pomocu subqueries u mysql-u

imam 2 tabele koje se koriste za pravljenje statistike(jedna pamti svako pojedinacno glasanje, druga cuva izracunatu statistiku):
Kôd:
mysql> desc votes;
+---------+---------------------+------+-----+-------------------+----------------+
| Field   | Type                | Null | Key | Default           | Extra          |
+---------+---------------------+------+-----+-------------------+----------------+
| id      | int(20) unsigned    | NO   | PRI | NULL              | auto_increment |
| post_id | bigint(20) unsigned | NO   | MUL | 0                 |                |
[... neka polja...]
| rank    | tinyint(3) unsigned | NO   |     | 0                 |                |
+---------+---------------------+------+-----+-------------------+----------------+

mysql> desc post_details;
+----------------+---------------------+------+-----+---------+-------+
| Field          | Type                | Null | Key | Default | Extra |
+----------------+---------------------+------+-----+---------+-------+
| post_id        | bigint(20) unsigned | NO   | PRI | 0       |       |
[... neka polja...]
| rating         | tinyint(3) unsigned | NO   | MUL | 0       |       |
| num_votes      | int(10)             | NO   |     | 0       |       |
+----------------+---------------------+------+-----+---------+-------+
Posto je znatno porastao broj glasaca, dosadasnja praksa da se statistika updejtuje kod svakog glasanja vise nije dobra, nego mi je sad potrebno da pomocu cron taska updejtujem tu statistiku periodicno, tako sto cu izracunati:
SELECT AVG(rank), COUNT(*) FROM votes GROUP BY post_id;
i onda za svaki post upisati izracunate vrednosti u post_details.

Naravno ovo nije frka da se uradi programski u petlji, ali me zanima da li moze da se resi pomocu jednog upita( i koriscenjem subqueries pretpostavljam), posto cenim da moze, ali nisam uspeo da se snadjem kako...

ajd da vas cujem..

EDIT: Uspeo sam u medjuvremenu da odradim ovo sa 2 upita:
Kôd:
UPDATE brush_details AS bd SET num_votes= ( 
	SELECT count(*) FROM brush_votes AS bv WHERE  bv.post_id=bd.post_id
);
UPDATE brush_details AS bd SET rating= ( 
	SELECT avg(rank) FROM brush_votes AS bv WHERE  bv.post_id=bd.post_id
);
Ali me i dalje zanima da li moze da se sve stavi u jedan?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 02. 12. 2007. u 01:37.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat