Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 07. 2011.   #1
f14Tr0n
NosceTeIpsum
Qualified
 
Avatar f14Tr0n
 
Datum učlanjenja: 13.06.2006
Poruke: 153
Hvala: 123
43 "Hvala" u 26 poruka
f14Tr0n is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za f14Tr0n Pošaljite poruku preko MSN za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Yahoo za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Skype™ za f14Tr0n
Angry Sta uraditi (mob pod garancijom koju ne priznaju) - Sony Ericsson XPERIA X10?

Ako sam promasio sekciju foruma u koga sam postavio ovaj thread, molim moderatora da ga prebaci gde mu je mesto... (hvala)...

Naime, posedujem Sony Ericsson XPERIA X10 koji je uzet od MTS Telekom Srbije preko postpaid broja, samim tim je i dobijena garancija od 2 godine na isti. Telefon je super, medjutim posto Sony Ericsson UZASNO kasni sa software-om (u ovom slucaju Android OS), bio sam prinudjen da stavim custom ROM kako bi poboljsao performanse telefona... Sa starim 1.6 OS osecao sam se kao da vozim ferarija 20 na sat

Naime u fabrickom stanju, telefon mi je stigao sa Android 1.6 OS ... Telefon ima procesor od 1Ghz, njegov Media Scape ga je ubijao totalno, telefon sporo radio, itd... (napominjem da je vec tada postojao Android 2.2)... Posle par meseci mozda 6 meseci, kada se uveliko pojavila najnovija verzija androida, SE resi da je red da i oni promene OS i stigne mi notifikacija da postoji Android 2.1 za moj telefon... Updatujem, osete se male razlike u performansama, ali i dalje telefon radi sporo, shteka, itd... Zatim sam odlepio i resio da stavim neki Custom ROM koji ima 2.2 ili 2.3 android (sva uputstva i sve ostalo ima da se nadje na XDA Developers forumu)...

Stavivshi custom rom promenio sam i boot loader, promenio OS i telefon mi je par meseci funksionisao besprekorno! Nikakvih problema, sve u full-u, brzina = LETI, sve extra... Odjednom, posle par meseci normalnog koriscenja telefona, prestaje da mi radi punjenje, tj crkava MicroUSB port (ne radi punjenje samim tim ni povezivanje na komp)... Odnosim ga na garanciju koju imam u CT servis u Novom Sadu (jedini ovlasceni servis za SE telefone), oni konstatuju da je otisla ploca na istom al posto ne mogu da mu pristupe jer je otisao usb port, salju ga u BG... Milsped spedicijom sa kojom saradjuje firma CT Computers moj telefon putuje 7 dana glupih od NS do BG gde oni tamo konstatuju prikacivsi telefon na neki njihov uredjaj da je promenjen boot loader i da je garancija odbijena!!! Tek danas su ga poslali iz BG u NS (isto MILSPED-om), tako da ga posle 7 dana ocekujem u NS (ipak 80km od BG do NS treba preneti nekako) :S :S :S I tako sam ja skoro vec 3 nedelje bez svog telefona koji mi je ujedno i posao, garancija odbijena a plocha sa PDV-om kako kaze jedan serviser kosta skuplje nego da kupim novi telefon (sto opet nema smisla al ajd)...

Koji savet mozete da mi date kako bi mi uvazili garanciju i kako bi dobio svoj telefon nazad? Hteo sam da ga vratim na default podesavanja (fabricka), ali ne mogu da ga povezem preko kabla, tako da cu probati preko Bluetooth-a, ali mi je takodje serviser rekao da se originalni boot loader ne moze staviti tj vratiti...

Razmisljao sam da pisem SonyEricsson-u sto cu i uraditi verovatno, samo cekam da se dokopam svog telefona i da pokusam da prvo sve to vratim ako je ikako moguce... Ja ne verujem da oni odbijaju garanciju gde je hardware otisao, jer po meni software nije krivac za to pogotovo ne software koji je radio par meseci bez problema... Nije ispadao telefon, jer su i oni konstatovali da nema fizickih ostecenja...

Necu da sirim dalje hejt shto sam bez telefona 3 nedelje a nemam adekvatnu zamenu, a po novom zakonu koji je stupio na snagu od 1. januara ove godine, servisi su duzni da kupcu svojih usluga JAVE U ROKU OD 15 dana kako i na koji nacin ce biti njihov uredjaj popravljen, a da u RAZUMNOM ROKU (koji je jelte razlicit iz mog ugla kao korisnika telefona, za servisera i firmu drugaciji) vrate uredjaj krajnjem korisniku!!! Dokle vise ovakve stvari u ovoj zemlji da se desavaju?? :-(

Izvinjavam se za duzinu post-a, nadam se da ce mi neko dati neki dobar savet... Hvala unapred
f14Tr0n je offline   Odgovorite uz citat