Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 07. 2007.   #43
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Dejan Bizinger:
Da, slazem se, gotovo isto. Ali kao i da je bitno sto je isto. Zune je slican dizajnu iPod-u pa ni to nema veze. Neko ako napravi isti interfejs kao Google samo promeni ime ne znaci nista za Google, samo moze da im laska.

Bitno je kako se posao vodi a da li dizajn lici na neciji drugi to po meni nema veze. Imam utisak da svaki dizajn lici na neki drugi dizajn u danasnjem svetu.
Prvi pasus si napisao tako kao da sam uzeo grčko-tursku melodiju i napravio srpski hit. Napiši fino plagijator, ne moraš da uvijaš. Kad smo već kod iPoda, usudiću se reći da sam sad u istoj situaciji kao onomad Apple:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/4265374.stm

Citat:
MrSteel:
nije bas neki remix, medjutim i ja se slazem da nije frka, osim ako vam ne zamere oni koji si kopirao
Ja ponovo kažem da ih nisam kopirao. Što se tiče Davida Skokne, osnivača HUGE-a on koliko znam ima stav da neko sa Balkana ko nikad nije preletio Atlanatik ne može da proizvede nešto dovoljno dobro kao oni u Njujorku, i čemu se zamarati

Citat:
Mi ovde možemo da iznajmimo ljude koji bi bili odlično plaćeni za ovu sredinu, ali oko pet puta manje nego što plaćamo u Njujorku. Najveći problem je organizacija i menadžment tih ljudi. Mi ovde ne bismo radili dizajn jer je to naša glavna stvar i ne bi bilo fer prema klijentu. Ako bismo ovde otvarali nešto, bavili bismo se samo programiranjem, mislim da u tome potencijalno možemo da budemo jaki. Nisam siguran koliko se ljudi ovde uspešno bave dizajnom, a mi smo stvarno na veoma visokom nivou."

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=297939
Citat:
oksite:
Za Marka znam da je vrlo mlad, za ostale ne znam. Ako je vec ideja bila predstaviti firmu kao neki skup ljudi koji vrlo studiozno prilaze problemima, cak imaju i svoju naucnu metodologiju rada, koji vole te invent-reinvent-repeat fore, mozda je sam sajt mogao da ode u drugom pravcu i posalje i neku drugu poruku.

Lep primer - http://www.kurtnoble.com/about/. Klasicni "been there, done that" prc za sve signale i adaptivne puteve i ostale sektase.

Da sam ja neko ko u nekoj firmi odlucuje da li ce vasoj firmi poveriti to "stratresko" u definisanju prisustva i koriscenja Interneta za potrebe biznisa, a pritom na sajtu pokazujete respekt samo za trenutno aktuelne ideje (sa izuzetkom Lovemarks), ne bih se zakleo da bi vi bili pravi odgovor za to "stratesko" u projektu.
Stvar ukusa. Uključujući i namjerno korištenje pink boje u tom kontekstu na Rainfall Daffinson, da bi sajt bio dopadljiviji ženama koje ucestvuju o donesenju svih ključnih odluka.

Taj "Star Trek" Kurtnoble nisam mogo da gledam duže od 30 sekundi, tako da se nisam mogao natjerati da razgledam detaljnije. Na prvu loptu, nisam vidio ništa zanimljivo. Lovermaks datira iz 2004, znači takođe trenutno aktuelna ideja. Ja bih zaista volio da čujem i neke druge ideje koje izlaze van poznate "sekte".

Citat:
bluesman:
Ni meni se to ne svidja. Manje-vise svi "kradu" ili "dobijaju inspiraciju" ali to se ne govori bas tako. Bar ne kada planiras ozbiljno da se time bavis.
Cijena eksponiranosti

Citat:
bluesman:
I kod onog dizajna, ne znam zasto ste digli frku, sve je prilicno stragihtforward, niko tu nije izmislio toplu vodu... pa ni ovi od kojih su dobili inspiraciju
Upravo to. Još sam i naveo izvor inspiracije i veoma slične koncepte. S druge strane sama industrija je takva da se malo šta zaista na godišnjem nivou produkuje inovativno, pogotovo u domenu minimalnog pristupa. Na tu temu tekst poznatog interfejs dizajnera Cameron Molla:
http://www.sitepoint.com/article/cop...esigners-steal

Takođe, poznato je u dizajnu, ali u nauci, sportu, da različiti ljudi dolazi nezavisnno do istih rješenja. Ja sam imao situaciju da je Time.com lansirao sajt sa vrlo sličnim interfejsom Momentu, 6 mjeseci nakon što smo mi uradili interfejs za Momenat. Nije bilo šanse da ga vide negdje, nego su došli nezavisno do sličnog rješenja.
mungos je offline