Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 06. 2009.   #36
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Na zalost jedan mladi zivot je izgubljen. To sada niko ne moze da promeni i nepotrebno je dizati bilo kakvu halabuku oko toga. Verujem da njenim roditeljima najmanje sada treba da ih neko podseca da su mozda i oni mogli da ucne vise.
Verujem da se nisi dobro izrazio, pa zato zvuči ovako. Na kraju roditelji deteta su i pokrenuli frku (kako drugačije bi mi saznali za to?), njima je potrebno da snosi odgovornost neko ko je mogao da pomogne detetu a nije.

Problem sa lekarima je njihova sujete, kako koga pitaš - svi imaju svoje priče i sve što si čuo od drugih lekara je "glupost" i "budalaština". To se najviše vidi kada dobiješ dete pa počnu razni pedijatri, babice, nutricionisti, pa čak i seste da dele svoje savete šta smeš a šta ne smeš da radiš sa detetom (još ako se umešaju babe i tetke - nastradao si ako ih ne ućutkaš). Onda odlučiš koga ćeš da slušaš jer ne možeš da slušaš sve pošto im se saveti totalno razlikuju do isključivosti.

Na žalost, ovi roditelji su poslušali pogrešne savete pogrešnog lekara, i to je njihova najveća greška jer su verovali da rade dobro i da slušaju osobu koja zna šta radi. Ali i taj lekar treba da snosi odgovornost jer je zloupotrebio poverenje, odnosno nije savesno obavljao svoj posao. Kada kažem "snosi odgovornost" ne mislim da ga treba obesiti, (ne znam zašto to stalno potencirate - niko ne priča o "streljanju") ali zna se kakve posledice snosi nesavesno obavljanje dužnosti pa čak i zloupotreba službenog položaja.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat