Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 02. 2008.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Mrežni problem

Imam u kući 4 računara u mreži + laptop, svi su zakačeni preko switcheva, jedan služi kao internet gateway i preko ICS na tom računaru svi se kače na net. Internet radi ok, međutim imam problem pri pristupu tom jednom računaru.

Naime, kao što i treba, sa svakog računara pristupam svakom računaru, kopiram fajlove i sve pride... svida je isti admin username / pass i to radi ok osim na tom jednom, baš tom koji je gateway (192.168.0.1). Znači sa njega mogu da pristupim bilo kom računaru i da kopiram fajlove, ali njemu ne mogu da pristupim sa bilo kog drugo računara u mreži. Šta god da pokušam - ne ide. Svi ostali međudobno rade bez problema, samo tom jednom ne može da pristupi ni jedan.

Na njemu mi stoji ZoneAlarm i nema nikakve razlike kada ga isključim i uključim, i dalje ne mogu da pristupim njemu sa drugih računara u mreži. Opet je čudno, kao što rekoh, što internet connection sharing radi bez problema. Svi su Windows XP osim laptopa na kojem je Vista.

Jel' ima neko ideju gde da gledam, šta da probam... počinje opasno da me nervira
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat