Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 05. 2007.   #1
ibalosh
novi član
 
Datum učlanjenja: 18.05.2007
Poruke: 7
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
ibalosh is on a distinguished road
Default štampanje u javi

U javi treba da napravim program koji će omogućiti štampanje vizitkartica i barkodova .

Program treba da omogući da se izabere slika koja će biti korišćena, margine, veličinu papira, broj vizitkartica, rstojanje između njih isl. U aplikacija nije potrebno omogućiti dizajniranje, to bi se radilo u drugoj aplikaciji (photoshop, corel...). Ja sam razmišljao da iskoristim jasperreports i da u njemu napravim jedan izveštaj u kome će se nalaziti slika. Taj izveštaj, pošto je u xml formatu (jrxml) bih iskoristio, tako što bih ga parsirao i popunjavao odgovarajuće vrednosti za dimenzije papira, orijentaciju (landscape ili portrait)... na osnovu podešavanja koja bi korisnik mogao da podesi u odgovarajućem gui (awt/swing) okruženju. Kada korisnik završi pripremu, može pozvati print preview, koji bi kompajlirao jasperreports izveštaj, i pojavio bi se print preview jasperreports-a iz koga bi korisnik mogao da štampa vizitkarice/barkodove.

Ono što bih želeo da pitam da li je ovo dobro rešenje i da li imate neki drugi predlog, ili neke linkove odakle da počnem. Za primer profesor mi je predložio da vidim access-ovu labels aplikaciju (vreovatno je mislio na reports->label wizzard).

Takođe , ako neko zna neke programe ovog tipa, neka napiše linkove, da bih video kako to otprilike izgleda.
ibalosh je offline   Odgovorite uz citat