Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 05. 2009.   #6
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

da, iz sopstvenog iskustva

i svevesti.com su dozivele istu sudbinu [oni su isto agregator].
elem, oni su culi da je 50.000 sajtova penalizovano... a isti dan se to desilo i meni i njima, pa je ocigledno 'vestacka inteligencija' uradila svoje... niko ne zna po kom kriterijumu.

pravio sam paralelu izmedju mog i njihovog sajta, da bih video sta to imamo zajednicko, da bih eventualno zakljucio koji su to kriterijumi po kojima smo zaradili penal.

1. duplicated content, odnosno iste vesti na 50 agregatora - iskreno ne verujem da je ovo uzrok penala, jer bi onda recimo i Aktuelnosti.com bile penalizovane... ALI ovo je mozda samo jedan od faktora [sam po sebi nedovoljan], koji je pogurao stvari ka penalu

2. tags - ne verujem ni da je ovo uzrok, ali je i to mozda samo poguralo stvari.

3. link juice - najverovatniji uzrok.

http://www.seomoz.org/blog/pagerank-...-of-link-juice
link juice je poznata [i legalna] tehnika prenosenja pagerank-a na vise drugih strana.
takozvano 'raspršivanje pageranka'... obicno linkujes relevantne teme sa strane.

problem je sto smo verovatno preterali u kolicini linkova.

ako odes na svevesti.com - nacices cak 844 linka na svakoj stranici [i na indexu]
kod mene je taj broj bio znatno manji, ali ipak bilo je stranica [recimo u Arhivi] gde je taj broj prelazio i 350 [iskreno nisam ni video da se stvari toliko gomilaju].
ok, bilo je u desnoj koloni dosta linkova - najnoviji komentari, blogovi, slicne teme, aktuelne teme... to priznajem kao svoj ochit propust... trebala je sijalica na vreme da mi zasvetli - i da sam smanjim te linkove [70% njih nije ni bilo u SEO svrhe].

naravno, ja sam sada to unormalio... ali - dzaba
niti znam koliko ce ovaj penal da traje, niti iz Googla ista odgovaraju.
podneo sam zahtev za Reconsideration... cekam vec 15 dana... ali ako je stvarno 50k sajtova otkinuto - docicu na red do nove godine.
a naravno niko ne garantuje ni da ce uopste da me vrate [po fazonu - "ti si agregator - bolje ni ne mozes ocekivati"... sto se cesto moze procitati na Google discussions]
da ne govorim sto me ni jedna marketing agencija vise nece uzeti za ozbilno, cak i da ovaj penal sutra bude sklonjen.

godinu ipo dana razvijanja aplikacije baceno u vodu
[i jedno desetak hiljada eura kesha... i to ne racunajuci moj rad]

fora je sto, ako sad obidjes druge sajtove - nacices na indexu i po 400 linka, nacices i linkovane search.php?q= URL-ove... nacices gomile stvari zbog kojih 'vestacka inteligencija' jednog dana moze isto da zavrne slavinu.

pa ti onda gradi biznis koji zavisi od Googla
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 03. 05. 2009. u 16:22.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
8 članova zahvaljuje Peca za poruku: