Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 08. 2009.   #56
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Citat:
Pomenuo si da je ta baza sacinjena sa svima sa kojima ste komunicirali. Ja ako sam nekada recimo pisao vama i pitao vas nesto, ne znaci da sam izrazio zelju da primam promocije i to onda jeste spam.
To se odnosilo na sekciju na sajtu Pitanja i odgovori, ona sadrzi checkbox za mailing listu.

Citat:
Da li ćete onda i retroaktivno da upišete podatke o vremenu, IP adresama i hashovima na koje su korisnici kliktali prilikom prijave, dok dupli opt-in nije radio?
Nazalost ne. Da li ima i mnooooogo gorih primera i stotine velikih sajtova u srbiji koji nikad nisu ni imali niti ce imati dok ih sila zakona ne natera, double opt-in, da. Da li nas to opravdava? Ne, ali se trudimo da drugacije korigujemo stvari.

Citat:
u toj tabeli nemaš kupaca, tu su adrese ljudi koji se nikada nisu prijavili na listu a vi im i dalje šaljete mailove
U toj tabeli mozda ukupno ima dvocifreni broj ljudi koji se nisu prijavili.

Moram da priznam da mi nije pala na pamet ideja koju si upravo saopstio, a to je da mogu samo parcijalno da trazim potvrdu prijave a da one za koje uspem da izvucem informaciju da su se zaista prijavili ne diram pitanjima. Verovatno ce se tako i resiti ova situacija. No tek kada se meni nadredjenima zavrse odmori.

Citat:
A sta je to toliko problematicno sa double opt-in pa da ne moze toliko dugo da se namesti ?
Pojma nemam. Negde im nesto glavi.

Citat:
Drugo valjda vam je tabela kupaca sa podacima razdvojena od email liste tako da je lako odvojiti tih 10 000 kupaca, zar ne ?
Ne mogu se slati mailovi svim kupcima, vec samo prijavljenim. Napravicemo razliku izmedju te dve tabele pa cemo razlici traziti potvrdu prijave.

Citat:
Ako bi ste na onih 6 000 preostalih korisnika poslali potvrdni link pitanje je da li bi i koliko njih kliknulo,tako da je sa vase strane opravdano sto ovo necete da uradite.
Nikome razumnom nije stalo da na duze staze drzi nekog negde protiv njegove volje. Ne prodajemo ni vijagru ni slicne stvari koje rade mass spam nenormalnih razmera, vec se trudimo da na duze staze gradimo odnos sa kupcem.

Citat:
Takodje ni ja ne zelim da se odjavljujem sa lista na koje se nisam prijavio.
Normalno je da to niko ne zeli. Ni ja to ne radim. Kliknem na report spam i zdravo.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat