Tema: Tenderi
Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 03. 2006.   #3
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Eh... još mi se želudac okreće zbog jučerašnjeg "otvaranja ponuda" za projekat "Razvoj dečijeg turizma u Opštini Boljevac i na Rtnju". Dobih ja preko nekih prijatelja iz Boljevca tendersku dokumentaciju, sve lepo zakonski napisano, fond 150 000din... pošto mi je prvi tender raspitao sam se malo (ovde na DPT preko pm-a) koju cenu da ponudim i dođoh nekako na cifru od 1200€.
I jesam i nisam očekivao nameštaljku (pošto sam i telefonom kontaktirao sa odgovornima u Opštini Boljevac oko nekih nejasnoća i neki tamo Borko s druge strane žice mi je vrlo ljubazno desetak minuta sve potanko objašnjavao). Mislim, niko nije pokušavao da me odvrati ili šta ja znam. Međutim, juče u 13.00 kad je moj prijatelj (sa uredno overenim ovlašćenjem) otišao na otvaranje ponuda, tamo nema " živog pileta"! Pozovem ja opet onog Borka, a on: "Pa znate to i nije bio neki tender, više onako, pro - forme, mi smo još od kad potpisali ugovor sa jednom agencijom iz Užica"!!! Ej. Pro forme! A ja imam u rukama tendersku dokumentaciju, ponudu sam poslao na vreme i uz svu potrebnu dokumentaciju, overio dole na šalteru... I sad šta? Zakon o javnim nabavkama propisuje taksu za žalbe od 20 000din! Ali daću ih ! A usput, evo baš tražim adrese i telefone evropske agencije za rekonstrukciju i razvoj koja projekat finansira, da im objasnim malo kako se ovde troše pare koje oni daju.
Možda neću imati koristi, ali postoji mogućnost da lopovi imaju štete!
P.S. Bilo bi lepo da nam "naš" advokat (zaboravih nick sad), malo pojasni ima li šanse za obaranje tendera ili je pametnije na njima ni ne učestvovati i poštedeti sebe nerviranja
__________________
RainDog

Poslednja izmena od borstale : 02. 03. 2006. u 08:45.
borstale je offline   Odgovorite uz citat