Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 10. 2009.   #1
brankko
Branko Djurkovic
 
Avatar brankko
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 6
Hvala: 2
1 "Hvala" u 1 poruci
brankko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za brankko Pošaljite poruku preko MSN za brankko Pošaljite poruku preko Yahoo za brankko Pošaljite poruku preko Skype™ za brankko
Default Rewrite URL za folder [.htaccess]

Imam jedan problemcic za koji nikako ne mogu da sklepam resenje koje u potpunosti radi ono sto ja hocu.

Problem je sledeci:
imam sajt.com i u njemu folder /html u kome su datoteke sajta (document root je na / )
zelim da kada ukucam sajt.com dobijem sajt.com/html i sajt.com/nesto dobijem sajt.com/html/nesto, ali da mi to ne prikazuje u URL-u (dakle zelim da se i dalje vidi samo sajt.com i sajt.com/nesto)

Za sada sam sredio da mi za sajt.com povuce sadrzaj iz /html ali mi na sve linkove dodaje /html/ i ne rade mi linkovi ako izostavim ono /html/ a hocu da se to /html/ uopste ne vidi, kao da i ne postoji.

Pored toga, imam neke foldere u root-u kojima zelim da pristupam bez ikakve promene url-a, pa sam njih izlistao sa:
Kôd:
RewriteRule ^forum/.*$ - [PT]
RewriteRule ^download/.*$ - [PT]
itd... (naravno pre ovih pravila za rewrite)

Dakle, zelim da mi sve (sem ovih foldera koje sam prethodno definisao) sto stize kao sajt.com/bilosta zapravo prosledjuje na sajt.com/html/bilosta ali da mi sve i dalje prikazuje samo kao sajt.com/bilosta

Treca opciona stvar je ona fora sa trazenjem fajla na dve adrese pre izbacivanja greske 404.
Tipa prvo da potrazi u ovom /html pa ako ne nadje, da pogleda u /arhiva pa ako nema ni tu da redirektuje na 404 error stranu. Ali ovo ne bi trebalo da je problem (nisam jos stigao dotle )

Any idea?
brankko je offline   Odgovorite uz citat