Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 01. 2011.   #1
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default Google index i Ilija Čvorović

Evo jednog iskustva u radu sa Google-om iz pozicije Ilije Čvorovića...

Napravio sam neku grupaciju sajtova radi eksperimenta i eventualne zarade putem AdSense-a.
Pre jedno 15tak dana Google me je obavestio da mi je sve te sajtove penalizovao i da moram da ih prilagodim pravilima.
Naravno, baš kao i u vreme Ilije Čvorovića, Google me nije obavestio šta nije OK već me je posavetovao da sam spoznam dubinu moje izdaje Njegovih pravila i prosledio mi link ka formi putem koje mogu da priznam šta sam sve ispravio (a Đura će mi oprostiti što me je tukao)...
Nakon popunjavanja forme i njenog submit-ovanja Google me je obavestio da može proći i par nedelja dok ne razmotre moju molbu za vraćanjem u index.

Danas me je Google obavestio da je primio molbu za vraćanjem u index i da će sada početi sa analizom sajtova pa ako su po Njegovim pravilima staviće ih u index.

Ono što podstanar nije znao a što sam implementirao u aplikaciji jeste kontrola pristupa bot-ova i njihova verifikacija od strane sajtova koji su penalizovani. Pregledom statistike zaključio sam da je Google uredno, svakog dana indexirao i www. i dobar broj stranica svakoga dana pa se pitam...
Koja je svrha 15-to dnevnog čekanja i koja je svrha slanja molbe ukoliko Google svakoga dana radi index-aciju i ako su sajtovi penalizovani.
vidak je offline   Odgovorite uz citat