Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 02. 2009.   #5
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Kad se bolje razmisli na ovu temu shvatis da stvarno nema projekata, ili ih ima jako malo, koji su uspeli da postanu finansijski isplativi. Vec se i dalje svi "finansiraju" ambicijom i verom ljudi ukljucenih u projekat.

Projekat na kome sam i sam radio, BMfoto.co.yu
Mala lokalna prodavnica digitalnih fotoaparata, koja je kasnije prerasla u distributera za celu srbiju pa i sire.
Shvatili su da je sajt kao katalog, velike ponude manje vise slicnih modela tehnike prava stvar, takodje i online oglasavanje - u tom trenutku izuzetno povoljno.
Tako da sama radnja, osim oglasa u halooglasima, i nije imala drugih ulaganja u marketing.
Sajt je bio zamisljen kao mesto kupovine i edukacije, iako na samom sajtu nije bilo omoguceno placanje.
Rezultat tako koncipiranog sajta, su bili pozivi i narudzbine tacno odredjenog proizvoda, i sve manje ljudi koji su dolazili u radnju "da kupe digitalac", sve vise ih je dolazilo sa tacnom idejom sta hoce - koji aparat - koje baterije - koju karticu - koji punjac. Sto je vreme same kupovine u radnji svelo na minimum. Takodje pocelo je i narucivanje telefonom iz cele srbije, pa cak i bosne, makedonije, hrvatske.
Sto se tice oglasavanja sajta, onsite SEO je bio dosta dobro odradjen pa su uglavnom ljudi trazeci odredjeni poizvod naletali bas na sajt firme, dok za one za koje nije bio na prvom mestu - za te kljucne reci je bila aktivna adwords kampanja. Takodje reklamni baneri su bili na ES forumu kao i na Burek forumima - sto su ujedno i bile jedne od prvih ako ne i prve placene kampanje ne tim forumima, PCberzi uz kompletan svakodnevno automatski updejtovan cenovnik sa celom ponudom.

Mogu slobodno da kazem da, ako izuzmemo stalne kupce, vise od 90% novih kupaca dolazilo upravo preko sajta.

[ samo jos da se ogradim, da kazem da je to bilo dok sam bio na tom projektu, sto je bilo negde pre 2-3 godine mozda, sta se sve posle desavalo sa sajtom - nema veze samnom ]
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com

Poslednja izmena od artur_dent : 23. 02. 2009. u 11:23.
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" artur_dent za poruku: