Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 06. 2005.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Legalno poslovanje Internet kompanije u Srbiji

Posle konsultacija sa knjigovođama i advokatom svhatio sam da je u Srbiji totalno nedefinisano Internet poslovanje, postoje situacije za koje jednostavno nema rešenja ili rešenje zalazi u "sive" teritorije. Jednostavno, nepostojanje zakona, ukaza, pravila... šta god... država tera ljude da se snalaze.

Znači ja imam server, naserveru nekoliko sajtova sa kojih ide neki priliv na račun firme. Sve je to manje-više ok osim što moraju da se "izmišljaju" svrhe uplate, međutim ja ne mogu nikako da proknjižim troškove za zakup servera i održavanje tog istog servera. Jedini način je da uzmem račun za svaki mesec kada mi je naplaćen server i onda podižem na osnovu toga pare iz banke, međutim meni više odgovara da se to u završnom računu knjiži kao rashod jer se na kraju na dobit određuje porez.

Da li postoji neko normalnije rešenje i koja su iskustva?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat