Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 10. 2010.   #594
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Meni je licno bas utisak dana tema koju je pokrenula jedna od majki, i zao mi je sto je ovo sve poprimilo ovolike razmere i defacto kaznu pre presude, dva mlada coveka su u pritvoru sa kojekakvim sljamom ovog drustva, bez da postoje ikakvi razlozi da oni i dalje budu u pritvoru. Nisam pravnik, ali mi se cini da oni ne mogu nikako da uticu na postupak, ako bi bili na slobodi.

Sa druge strane, smeta mi sto velika vecina povezuje ovaj slucaj sa affiliate marketingom generalno. To je slaba teza i bolje bi bilo da se ne glumi neko ludilo u tom pravcu, radi se o reklamama za igre na srecu, sto je jedan od monopola drzave, ovde i verovatno svuda na kugli zemaljskoj.

Ono sto me plasi je ta medijska hajka, bio sam u slicnoj situaciji (http://www.politika.rs/rubrike/Politika/t17755.sr.html), da bi na kraju "ostecene" zene, koje je tuzilastvo cimalo jer je htelo da procesira nesto sto je bilo u novinama, placale kazne za nedolaske za rocista, da daju izjavu. Nisu htele ili smele da lazu, kao sto je lagao novinar koji je to sve napisao. Sudija je pomagala tuzilastvu, kaznjavajuci zene, koje mene nisu ni tuzile. Sta meni vredi sto sam imao 6 ili 7 rocista koja su trajala 5 minuta. I na kraju nikom nista, puj pike. Odgovorno tvrdim da u mom slucaju tuzilastvo ne bi nikada ni podiglo tuzbu protiv mene, jer kako bi oni i znali da se nesto dogodilo, osim preko novina. Sad je situacija jos gora, sigurno je iz tuzilastva i isla informacija ka medijima, pa sad se treba opravdati kaznom i potvrdjenom optuznicom. Mislim da potpuno oslobadjajuca presuda u ovom slucaju ne postoji kao opcija.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat