Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 10. 2006.   #32
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Da li mogu da se navedu neki primeri koji potvrdju da B92 CMS "ne moze da izdrzi zahteve koji non stop rastu i problem skalabilnosti"?
Pa pročitaj ono što kaže Moreno, kao i nK-ov post na blogu. Meni je recimo zapalo za oko to što su tekstovi u tehnopolisu (i na ostatku B92, ali na tehnopolisu je to baš bitno) oskudno (čitaj: nikako) formatirani. Nema PRE tagova za delove kôda, nema hiperlinkova i svih drugih finesa koje danas nude ama baš svi CMS-ovi. Mislim, sve su to pojedinačne primedbe, ali ih ima, i smetaju, i stoje već godinama. A sajt raste. Pogledaj samo gornji meni i desnu kolonu, svaki čas se dodaju nove stavke, te život, te blog, te tehnopolis, samo trpaj. Milion linkova na jednoj stranici.

Ne znam tačno, ali mogu da pretpostavim pod kakvim je presingom taj programerski tim (ili programer) i kakav kod nastaje kao posledica.

Što se skalabilnosti u smislu performansi tiče, ja nisam primetio problem, ali skalabilnost u smislu organizacije sadržaja je definitivno kompromitovana.
Citat:
takodje se i mora priznati da je ovo najbolji sajt koji Srbija ima. Nisam subjektivan, to sam uvek mislio.
Najposećeniji možda, ali reći da je "najbolji" je jako hrabro. Čak i da jeste najbolji, znaš onu poslovicu: "u zemlji slepaca, jednooki je kralj"?
jablan je offline   Odgovorite uz citat