Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 04. 2008.   #10
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Hvala Ilija na popovanju, ali ovde se ne radi o mojim navikama nego "ja i jos 500 miliona ljudi koji koriste nesto drugo osim mac os". A ako cemo o "OS standardizaciji" i ako vec rade port za "grozni windows" zasto ne dodaju i taj "grzoni windows cancel" za koji veliki znalci tvrde da je nevidjeno glup.
nije uopste stvar u tome, poenta je u tome da je safari za win, pored uvaljivanja standardnog bloatware-a, jednim delom namenjen developerima i da je, u idealnim okolnostima, za ocekivati da se ponasa konzistentno na svim platformama. poenta je da apple nije smislio svoj guidelines pre mesec dana vec se secam da sam morao da ga prezivam jos pre mnogo godina, a pre toga je postojao jos mnogo godina unazad i vuce korene iz vremena openstep-a - prosto, to je deo njihove platforme i onoga sto jesu. isto tako, ako mogu da primetim, microsoft se sa office paketom ponasa slicno u tom pogledu u svom portu za OS/X - jednim delom postuju, a drugim delom potpuno ignorisu guidelines sto je sasvim za ocekivati posto je u pitanju deo njihovog identiteta... sta je bolje, who cares - na kraju je stvar navike i jedno i drugo radi posao sasvim dobro. sa druge strane, kolikom procentu od tih 500 miliona ljudi je uopste potreban i koristi safari za win?
caboom je offline   Odgovorite uz citat