Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 12. 2012.   #3
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ja sam imao neke perl klase koje su prepoznavale tel. brojeve, uglavnom su bile uspesne... probacu da ih pronadjem na backupu, nisam sa tim radio godinama

U susutini nije to nuklearna fizika (ali je dosadan posao), samo treba pokriti vecinu standardnih nacina pisanja i samo se na njih koncentrise, ostale slucajeve samo markiras i resavas ih rucno. Po nekom mom iskustvu cim ima vise od 20-tak tih za rucno resavanje, mozes da nadjes neko pravilo i malo doradis logiku da ih handluje automatski, tako da na kraju kroz par iteracija skripta "nauci" da odradi 99% slucajeva...

EDIT: Ja sam koristio podatke sa ovog linka da bih znao koliko cifara ide u numeraciju u kojoj zemlji. To su zvanicni podaci za sve zemlje, a ti pokupis naravno one koje te zanimaju (meni je npr. trebala samo EU i US). Pobrisi sve delimiters i onda mozes da proveris relativno brzo na osnovu broja cifara jel to samo broj ili ima i area code ili je full broj. Za granicne slucajeve proveris jel postoji taj country i area code i da li se broj preostalih cifara uklapa u numeraciju... ne mozes uvek da budes 100% siguran, ali to cesto ne mozes ni rucno
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 26. 12. 2012. u 05:40.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat